Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zadbajmy o bezpieczeństwo naszych dzieci w drodze do szkoły

Data publikacji 01.09.2021

Dzisiaj rozpoczyna się nowy rok szkolny. Dolnośląscy policjanci podjęli działania, aby najmłodsi czuli się bezpiecznie idąc na zajęcia. Szczególną uwagę będą zwracać na kierowców w rejonach placówek oświatowych.

W trakcie działań policjanci ruchu drogowego oraz prewencji będą pilnować przede wszystkim bezpieczeństwa pieszych, a także swoją obecnością przypominać kierującym, że dzieci ponownie rozpoczynają swoje zajęcia. Funkcjonariusze obejmą nadzorem drogi w rejonach głównie szkół podstawowych. Zwrócą również uwagę na transport przewożący dzieci i młodzież do placówek. Podczas spotkań z uczniami w szkołach w ciągu roku szkolnego policjanci będą rozmawiać z nimi o tym, jak unikać niebezpiecznych sytuacji w czasie drogi do szkoły.

Pamiętajmy, że w przygotowaniu juniora do szkoły ogromną rolę odgrywają rodzice. Powinniśmy dawać naszym podopiecznym dobre wzorce. Upewnijmy się, że dzieci wiedzą, że przechodzą przez jezdnię tylko w miejscach dozwolonych w sposób rozsądny i odpowiedzialny. By zwiększyć bezpieczeństwo maluchów, ich ubrania oraz plecaki wyposażmy w widoczne po zmroku odblaskowe elementy. Ostatnio pogoda niestety utrudnia nam przemieszczenia się. Na zewnątrz jest ciemno, ponuro, deszczowo i wietrznie. Tym bardziej uczulmy dzieci, by były skupione na drodze. Budujmy też świadomość naszych pociech o podstawowych zasadach przestrzegania higieny na terenie placówek edukacyjnych, zwłaszcza, że zagrożenie epidemiologiczne jeszcze nie minęło.

Na co zwrócić uwagę, by droga do szkoły była bezpieczna ? Obejrzyjcie wraz z dziećmi krótki materiał filmowy z udziałem policjanta Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz zaproszonych uczniów.

asp. szt. Monika Kaleta
Zespół Prasowy
KWP we Wrocławiu

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 45.34 MB)

Pliki do pobrania

  • 16.21 KB
    Transkrypcja do filmu
Powrót na górę strony