Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Czterech kierowców straciło swoje prawo jazdy. Prędkość to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. Zwolnij!

Data publikacji 31.08.2021

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego lubińskiej komendy, należący do grupy „Speed”, w trakcie służby zwracają szczególną uwagę na tych kierowców, którzy swoim zachowaniem stwarzają zagrożenie na drodze. Pod lupą funkcjonariuszy znaleźli się w szczególności „piraci drogowi”. Czterech kierujących, którzy rażąco naruszyli przepisy ruchu drogowego, straciło prawo jazdy i zostało ukaranych mandatami karnymi za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

Policjanci ruchu drogowego lubińskiej komendy, należący do grupy „Speed”, na co dzień zajmują się przede wszystkim ujawnianiem kierujących, którzy przekraczając dozwoloną przepisami prędkość, stanowią zagrożenie dla innych podróżujących. Tylko w jeden dzień aż czterech kierujących straciło swoje prawa jazdy. Każdy z nich przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o ponad 51 km/h. Rekordzista miał na swoim liczniku 117 km/h, a więc o 67 km więcej, niż pozwalają na to przepisy.

Wszyscy zatrzymani do kontroli drogowej kierujący zostali ujawni  na drodze krajowej 36 w miejscowości Miłosna. To właśnie na tym odcinku  w ostatnich latach doszło do wielu wypadków drogowych, w których osoby uczestniczące w zdarzeniu, poniosły śmierć na miejscu. To miejsce właśnie jest objęte szczególnym nadzorem przez lubińskich funkcjonariuszy.

Ujawnieni przez policjantów „piraci drogowi” stracili prawo jazdy na 3 miesiące oraz zostali ukarani mandatami w wysokości 500 zł każdy. Na konto kierowców dopisanych zostało też 10 punktów karnych.

Policjanci apelują! Kierowco, zwolnij! Prędkość zabija! Lekceważący przepisy i ignorujący obowiązujące limity prędkości piraci drogowi są zagrożeniem dla innych podróżujących.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KPP w Lubinie

Powrót na górę strony