Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przesiedli się w trakcie jazdy. Oboje mieli wydane sądowe zakazy kierowania. Ona posiadała narkotyki, a on ostatecznie doprowadził do wypadku drogowego

Data publikacji 31.08.2021

To był nietypowy pościg ulicami Wałbrzycha. Pomimo wydanego przez policjantów ruchu drogowego polecenia kierująca pojazdem kobieta nie zatrzymała się do kontroli, przyspieszyła i zaczęła nim uciekać jedną z głównych ulic. Po kilkudziesięciu sekundach - w trakcie jazdy - przesiadła się na miejsce pasażera, a za kierownicą siadł jadący z nią znajomy. To właśnie on ostatecznie doprowadził do wypadku drogowego, w wyniku którego trzy osoby trafiły do szpitala. Okazało się, że oboje podejrzani mają wydane sądowe zakazy kierowania pojazdami. Dodatkowo przy kobiecie policjanci znaleźli narkotyki. Samochód nie miał przeglądu i ubezpieczenia.

Do zdarzenia doszło w Wałbrzychu, gdzie funkcjonariusze postanowili zatrzymać do kontroli drogowej jeden z pojazdów podejrzewając, że jest kierowany przez kobietę nie posiadającą uprawnień. Kiedy zbliżyli się do samochodu, włączyli w radiowozie sygnały świetlne i dźwiękowe. Wtedy kierująca gwałtownie przyspieszyła i rozpoczęła ucieczkę swoim pojazdem.

Funkcjonariusze rozpoczęli pościg. Po kilkudziesięciu sekundach zauważyli jak kierująca przesiada się z pasażerem, który gwałtownie zawrócił i zaczął przemieszczać się z jeszcze większą prędkością popełniając przy tym szereg wykroczeń w ruchu drogowym. Następnie, po przejeździe przez stację benzynową, skręcił w jedną z ulic, by kilkaset metrów dalej na łuku drogi, tuż przed miejscowością Dziećmorowice stracić panowanie nad kierowanym pojazdem i doprowadzić do czołowego zderzenia z jadącym z naprzeciwka samochodem osobowym. W wyniku wypadku trzy poszkodowane osoby trafiły do szpitala. Na szczęście nie doznały obrażeń zagrażających ich życiu.

W trakcie wyjaśniania okoliczności sprawy okazało się, co było powodem ucieczki 19 - latka i 24 - latki. Kobieta miała aktualny zakaz kierowana pojazdami, a mężczyzna wydane przez sąd już trzy takie zakazy. Dodatkowo przy zatrzymanej mundurowi znaleźli narkotyki w postaci amfetaminy. Z uwagi na podejrzenie kierowania samochodem przez sprawców pod wpływem środków psychotropowych, zlecone zostało badanie krwi. Samo auto nie było ubezpieczone oraz nie posiadało aktualnych badań technicznych, dlatego też ostatecznie trafiło na parking strzeżony.

Oboje podejrzani odpowiedzą teraz za przestępstwo niezatrzymania pojazdu i kontynuowania jazdy pomimo wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego polecenia zatrzymania samochodu, za złamanie zakazów sądowych oraz szereg wykroczeń. Mężczyzna dodatkowo za doprowadzenie do wypadku drogowego, a kobieta za posiadanie narkotyków. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5 oraz dożywotni zakaz kierowania pojazdami.

nadkom. Kamil Rynkiewicz
Źródło: KMP w Wałbrzychu

Powrót na górę strony