Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przez okno wylatywały talerze, słoiki a nawet wazony. Nietrzeźwy sprawca uszkodził w ten sposób 4 auta

Policjanci ze Złotoryi zatrzymali mężczyznę podejrzanego o niszczenie czterech samochodów osobowych. Sprawca wyrzucał przez okno talerze, wazony, słoiki oraz inne wyposażenie swojego mieszkania. Przedmioty te lądowały na chodniku, drodze oraz na zaparkowanych tam pojazdach. W jednym z nich został wybita tylna szyba. Wartość uszkodzonego mienia oszacowano na kwotę blisko 4 tysięcy złotych. Zatrzymany mężczyzna był nietrzeźwy. O jego dalszym losie będzie decydował sąd.

Do zdarzenia doszło w nocy, około godziny 23 w centrum Złotoryi. 58-letni mieszkaniec bloku wielorodzinnego, będąc w stanie nietrzeźwości wyrzucał z okien swojego mieszkania różne przedmioty. Były to między innymi wazony, talerze czy też słoiki. Lądowały one na chodniku oraz na drodze. Część z nich trafiła w zaparkowane tam pojazdy. Zostały uszkodzone cztery auta. Większość miała wgniecenia powłoki lakierniczej i zbite reflektory. W jednym została stłuczona tylna szyba. Poszkodowani oszacowali straty na kwotę niemal 4 tysięcy złotych. Na szczęście żaden z wyrzucanych przedmiotów nie trafił w osoby przechodzące w okolicach bloku.

Interweniujący policjanci zastali na miejscu świadków tego zdarzenia, jak i samego sprawcę. Po ustaleniu okoliczności podjęli decyzję o zatrzymaniu 58-latka. Był on kompletnie pijany. Badanie alkomatem wskazało 1,5 promila w jego organizmie. Na miejscu zabezpieczono ślady jak i wykonano oględziny zniszczonego mienia.

Mężczyzna po wytrzeźwieniu nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania. Usłyszał zarzuty zniszczenia mienia. O jego dalszym losie będzie decydował sąd. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

nadkom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Złotoryi

Powrót na górę strony