Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla sprawcy rozboju we Wrocławiu

Data publikacji 02.09.2021

Młody wrocławianin zaatakował dwie osoby używając gazu pieprzowego. Ukradł im telefony komórkowe oraz zabrał kluczyki od auta, którym odjechał. Kryminalnie z wrocławskiego komisariatu namierzyli i zatrzymali sprawcę. Odnaleziony został także samochód oraz utracony telefon. Ten ostatni znajdował się w pobliskim lombardzie. Decyzją sądu mężczyzna trafił już do aresztu. Grozić mu może kara kilkunastu lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z wrocławskiego Śródmieścia po otrzymaniu informacji o rozboju w jednym z mieszkań, natychmiast podjęli czynności mające na celu ustalenie i namierzenie sprawcy.
Do jednego z lokali mieszkalnych zapukał nieznajomy mężczyzna. Kiedy mieszkańcy otworzyli mu drzwi, ten wtargnął do środka i zaatakował ich gazem pieprzowym. Zabrał telefony komórkowe oraz kluczyki od auta zaparkowanego pod blokiem Z miejsca przestępstwa uciekł właśnie tym samochodem.

Policjanci odnaleźli zabrany pojazd marki Alfa Romeo na jednym z okolicznych podwórek. Był uszkodzony, a odpowiedzialność za to ponosi sprawca rozboju. W jednym z lombardów na terenie miasta kryminalni ujawnili również skradziony telefon komórkowy. Niedługo potem ustalili też, gdzie ukrył się przestępca i zatrzymali go.

Sąd zastosował wobec 27-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za przestępstwa, których dopuścił się wrocławianin, zgodnie z prawem grozić może 12 lat pozbawienia wolności. Odpowie on za dokonanie rozboju oraz zabranie pojazdu w celu krótkotrwałego użycia. Mężczyzna był już wcześniej karany za tego typu czyny, dlatego decyzją sądu może trafić za więzienne kraty na jeszcze dłuższy czas.
asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KMP we Wrocławiu

Powrót na górę strony