Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny „Senior Online” przyciągnął uwagę blisko 1500 mieszkańców!

Data publikacji 07.09.2021

Wczoraj (6 września) policjanci z komend powiatowych i miejskich wspólnie z pracownikami różnych instytucji łączyli się z seniorami z terenu całego województwa. Wrześniowe spotkanie online dolnośląskich mundurowych z mieszkańcami naszego województwa po raz kolejny przyciągnęło uwagę blisko 1500 osób. „Senior Online” to pierwszy w kraju pomysł realizacji szkoleń w sieci na żywo we wszystkich jednostkach powiatowych województwa w jednym czasie. Kolejne takie spotkanie odbędzie się 6 grudnia.

Wczoraj (6 września) w godzinach 9:00 – 9:30 w jednostkach powiatowych i miejskich garnizonu dolnośląskiego odbyło się kolejne spotkanie policyjnych profilaktyków oraz pracowników różnych instytucji z seniorami. Zostało ono zorganizowane przy wykorzystaniu sieci internetowej. Linki do spotkań dostępne były i są dla wszystkich zainteresowanych z poziomu stron internetowych poszczególnych komend. Jeśli ktoś nie mógł uczestniczyć w tym wydarzeniu - nic straconego! Retransmisję spotkania można obejrzeć, wchodząc w serwisie YouTube na odpowiedni profil dolnośląskiej jednostki Policji.

Na zaproszenie do udziału w szkoleniu odpowiedziało blisko 1500 seniorów. Tak duża liczba pokazuje, że kwestia bezpieczeństwa, jak również forma przekazu treści edukacyjnych z nim związanych, cieszy się coraz większą popularnością wśród dolnośląskich seniorów. Liczymy na to, że wiedza zdobyta w trakcie spotkań, przekazywana będzie dalej w środowisku sąsiedzkim oraz wśród najbliższych znajomych i rodziny.

Celem szkoleń w ramach koncepcji „Senior Online” jest przede wszystkim kontakt Policji z osobami starszymi i uwrażliwienie społeczeństwa na sytuacje, w których seniorzy stają się ofiarami przestępstw. Poprzez tę inicjatywę chcemy uświadomić jak największej grupie osób, co jest powodem takiego stanu rzeczy i wskazać, jak można zatrzymać ten proces. Spotkania te mają na celu zapoznanie osób starszych ze skutecznymi metodami zapobiegającymi negatywnym zjawiskom, takim jak oszustwa, kradzieże, rozboje oraz podniesienie ich świadomości z zakresu własnego bezpieczeństwa.

Mieszkańcy uczestniczący w takim spotkaniu profilaktycznym uzyskują różne informacje dotyczące szeroko pojętego bezpieczeństwa. Na pytania odpowiadają policjanci a także pracownicy różnych instytucji zaproszonych do współpracy.

Serdecznie zapraszamy do brania czynnego udziału w kolejnych szkoleniach - najbliższe odbędzie się 6 grudnia o godzinie 9:00.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk
Zespół Prasowy KWP we Wrocławiu

Powrót na górę strony