Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwóch sprawców rozboju nie uniknie odpowiedzialności dzięki pracy chojnowskich policjantów

Data publikacji 08.09.2021

Nawet 12 lat pozbawienia wolności grozi mężczyznom podejrzanym o dokonanie rozboju. Dzięki doświadczeniu i zaangażowaniu funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Chojnowie dwóch sprawców zostało zatrzymanych i usłyszało zarzut.

Niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia o dokonaniu rozboju chojnowscy policjanci udali się na miejsce, aby jak najszybciej podjąć czynności zmierzające do zatrzymania sprawców. Po krótkiej rozmowie z pokrzywdzonym ustalili, że w zdarzeniu brało udział dwóch mężczyzn, którzy zaczepili 18-latka pod pretekstem pożyczenia pieniędzy. Jednak po chwili sytuacja się zmieniła. Mężczyźni używając siły fizycznej obezwładnili chojnowianina zabierając mu pieniądze w kwocie niemal 500 złotych oraz dowód osobisty. Na szczęście pokrzywdzony nie wymagał specjalistycznej pomocy lekarskiej, dlatego policjanci mogli przystąpić do działania.

W pierwszej kolejności dokładnie sprawdzono pobliski teren, ustalono rysopisy przestępców, a następnie wykonano oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczono materiał dowodowy. Kilka godzin wytężonej pracy doświadczonych funkcjonariuszy zakończyło się w rezultacie zatrzymaniem dwóch sprawców i doprowadzeniem do policyjnego aresztu. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KMP w Legnicy

Powrót na górę strony