Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nawet 5 lat więzienia grozi mężczyźnie zatrzymanemu za kradzież samochodu

Data publikacji 08.09.2021

Kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat grozić może mieszkańcowi powiatu karkonoskiego, zatrzymanemu przez jeleniogórskich policjantów. Mężczyzna podejrzany jest o kradzież pojazdu marki Citroen z jednego z parkingów w Piechowicach. Do kradzieży doszło w nocy. Teraz za popełnione przestępstwo zatrzymany odpowie przed sądem.

Policjanci Wydziału Kryminalnego komendy miejskiej w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań zatrzymali 34-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o kradzież pojazdu.

Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło w jedną z sierpniowych nocy na parkingu w Piechowicach. Mężczyzna ukradł samochód marki Citroen na szkodę mieszkanki powiatu kłodzkiego. Okazało się, że właścicielka pozostawiła otwarte auto, co ułatwiło mu popełnienie przestępstwa. Pokrzywdzona, kiedy zorientowała się, że auto zniknęło powiadomiła o tym policję. Funkcjonariusze prowadząc czynności w tej sprawie na podstawie zebranych informacji, jak również po analizie nagrań z kamer monitoringu wytypowali 34-latka jako podejrzewanego o kradzież tego pojazdu. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Mężczyzna za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KMP w Jeleniej Górze

Powrót na górę strony