Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinspektor Dariusz Wesołowski podziękował policjantowi, który kilka dni temu ratował życie 4-letniemu chłopcu

Data publikacji 09.09.2021

Mimo iż minęło kilka dni, nie milkną echa zdarzenia z udziałem głogowskiego policjanta, który uratował życie 4-letniemu chłopcu dławiącemu się lizakiem. Sierżant Filip Jarzynka, będąc w tym czasie na interwencji, usłyszał wołanie matki o pomoc, po czym błyskawicznie zareagował i skutecznie udrożnił drogi oddechowe chłopca. Ta sytuacja pokazuje, że społeczeństwo może liczyć na profesjonalizm policjantów, którzy zawsze są gotowi do podejmowania najtrudniejszych wyzwań. Za to też podziękował policjantowi Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinspektor Dariusz Wesołowski, a także matka chłopca i sam 4-latek.

O tej sprawie mówiła cała Polska. Dzięki nagraniu z monitoringu sklepu w Głogowie mogliśmy zobaczyć mrożące krew w żyłach zdarzenie, kiedy 4-letni chłopczyk zadławił się lizakiem i nie mógł oddychać. Pomóc próbowali świadkowie, jednak dopiero opanowanie i profesjonalizm głogowskiego policjanta spowodowały udrożnienie dróg oddechowych, by malec mógł zaczerpnąć powietrza. Zdarzenie sprzed kilku dni pokazuje z jakimi sytuacjami w codziennej służbie przychodzi się mierzyć policjantom. Szczegóły tego zachowania opisywaliśmy w poniższym materiale: Głogowski policjant uratował dławiące się dziecko

Jak wspominaliśmy, po skutecznie udzielonej pierwszej pomocy przedmedycznej malec trafił w ręce ratowników. Po wyjściu ze szpitala wraz z mamą odwiedził głogowską jednostkę, by osobiście podziękować i spotkać się z policjantem, który uratował mu życie. Wzruszające spotkanie odbyło się w budynku jednostki. Kiedy chłopiec zobaczył sierżanta Filipa Jarzynkę podziękował najpiękniej jak tylko dzieci potrafią – rzucając się na jego szyję. Matka chłopca, nie kryjąc wzruszenia, kierowała w stronę policjanta najpiękniejsze słowa podziękowania. Pogratulowała również Komendantowi Powiatowemu w Głogowie, że wśród swoich policjantów ma takich, na których zawsze można polegać.

Satysfakcji z zachowania policjanta nie krył również Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinspektor Dariusz Wesołowski, który dzisiaj osobiście złożył na ręce sierżanta Filipa Jarzynki podziękowania. Jak powiedział Komendant to duma, że w naszych szeregach są policjanci, którzy z takim poświęceniem i profesjonalizmem wykonują swoją służbę i pozostają wierni słowom roty ślubowania.

Naszemu koledze gratulujemy postawy godnej naśladowania i jesteśmy dumni, że jest szeregach Dolnoślaskiej Policji.

mł. asp.. Aleksandra Pieprzycka
Zespół Prasowy KWP we Wrocławiu

Powrót na górę strony