Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie ma tu co tłumaczyć – kierowca z ponad 3 promilami alkoholu został zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 14.09.2021

Nietrzeźwy jechał „krajówką” nieubezpieczonym i niedopuszczonym do ruchu pojazdem, nie posiadając przy tym uprawnień do kierowania. Został zatrzymany przez średzkich policjantów. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że siedzący za kierownicą mężczyzna ma ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialny kierowca trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej otrzymał informację, że kierujący pojazdem marki Fiat może znajdować się pod wpływem alkoholu. Policjanci ze średzkiej drogówki jadąc drogą krajową 94 w pewnym momencie zauważyli opisany samochód, który jechał środkiem jezdni. Kierowca poruszał się „zygzakiem”, nie mogąc utrzymać prostego toru jazdy. Zatrzymali kierującego do kontroli.

Gdy tylko otworzyli drzwi, od razu wyczuli charakterystyczną woń alkoholu. Mundurowi wyjęli kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając mu tym samym kontynuowanie dalszej jazdy. Mieli trudności z porozumieniem się z kierowcą, który jak się okazało był obywatelem Gruzji.

Przeprowadzone badanie wykazało, że siedzący za kierownicą 39-latek ma ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a samochód, którym jechał, nie miał obowiązkowego ubezpieczenia i nie został dopuszczony do ruchu.

Funkcjonariusze zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę, który trafił do policyjnego aresztu, a samochód na parking strzeżony na koszt właściciela.

39-latek usłyszał zarzuty w tej sprawie. Ponadto w związku z popełnieniem wykroczeń w postaci braku uprawnień do kierowania pojazdami oraz poruszanie się pojazdem niedopuszczonym do ruchu, funkcjonariusze nałożyli na niego mandat karny gotówkowy w wysokości 1000 złotych.

Przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy do wszystkich kierujących o rozsądek i ostrożność na drodze. Siadając za kierownicą każdego pojazdu należy pamiętać, że jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale również za innych uczestników ruchu.


asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Środzie Śląskiej


 

Powrót na górę strony