Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Edukacja dzieci z Dolnego Śląska w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” trwa

Data publikacji 18.09.2021

Dolnośląscy policjanci każdego dnia odwiedzają dzieci i młodzież w różnych częściach tego województwa. Wspólnie rozmawiają o bezpieczeństwie na drodze. Najmłodsi wspólnie w funkcjonariuszami trenują prawidłowe przechodzenie przez jezdnie, a starsi uczniowie dowiadują się jak sami powinni zadbać o własne bezpieczeństwo będąc uczestnikami ruchu drogowego. Jedno z takich spotkań w ostatnim czasie odbyło się w Miejskim Przedszkolu w Wojcieszowie w powiecie złotoryjskim, gdzie wraz z dzielnicowymi przybył Komisarz Lew.

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Świerzawie oraz oficer prasowy złotoryjskiej policji, w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” spotkali się z dziećmi z Miejskiego Przedszkola w Wojcieszowie. Spotkania odbywały się w różnych grupach wiekowych. Ze względu na to, że przedszkolaki uczą się głównie poprzez zabawę, na policyjną prelekcję został zaproszony specjalny gość - Komisarz Lew. Maskotka Dolnośląskiej Policji, bawiąc się z dziećmi uczyła ich prawidłowych zachowań i bezpieczeństwa na drodze. Policjanci dodatkowo uczyli dzieci jak działają odblaski i w jakim celu je nosimy.

Przedszkolaki chętnie odpowiadały na pytania, uczestniczyły w zabawach i przytulały się do maskotki. Był to bardzo miło spędzony czas z najmłodszymi mieszkańcami powiatu.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KPP w Złotoryi

  • dzieci pozują do wspólnego zdjęcia wspólnie z komisarzem lwem
  • przedszkolaki bawią się z komisarzem lwem i przytulają się do niego
  • dzieci bawią się z komisarzem lwem
Powrót na górę strony