Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Noś odblaski! Praktyczne ćwiczenia na drodze z pierwszakami w Kowarach

Data publikacji 17.09.2021

W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” policjantka Zespołu Komunikacji Społecznej komendy miejskiej w Jeleniej Górze spotkała się kilka dni temu z uczniami klas I ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kowarach. W ramach tej akcji wszystkie dzieci otrzymały odblaski.

W spotkaniu połączonym ze szkoleniem udział wzięli uczniowie klasy I wraz z opiekunem. W spotkaniu uczestniczyła mł. asp. Beata Sosulska –Baran z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Policjantka przypomniała dzieciom zasady ruchu drogowego, zasady poruszania się po jezdni (pieszo, ale również rowerem), zachowania się podczas zabaw na świeżym powietrzu, szczególnie w pobliżu drogi, zachowania się wobec obcych osób.

Po zapoznaniu dzieci z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze i jej otoczeniu, ćwiczono wraz z nimi prawidłowe przechodzenie przez jezdnię: przejścia z sygnalizacją świetlną, bez sygnalizacji świetlnej oraz w przypadku kierowania ruchem przez policjanta.

Szczególną uwagę zwróciła na obowiązek, ale również konieczność noszenia przez pieszych po zmroku poza strefą zabudowaną elementów odblaskowych czy kamizelek, które mogą ocalić życie. Apelowała również o noszenie elementów odblaskowych również w miejscach, gdzie przepisy tego nie nakazują, czyli na nieoświetlonych odcinkach dróg, również w obszarze zabudowanym.

Po zapoznaniu dzieci z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze i jej otoczeniu, policjantka rozdała dzieciom właśnie odblaski. Jako rodzice powinniśmy zadbać, aby nasze pociechy miały zawsze przy sobie, bez względu na porę dnia czy roku, elementy odblaskowe przy plecakach czy kurtkach. Dzięki nim jesteśmy bardziej widoczni dla kierowców, a to może ocalić nasze zdrowie czy życie. Pamiętajmy, że pieszy w starciu z jadącym samochodem ma niewielkie szanse.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KMP w Jeleniej Górze

Powrót na górę strony