Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Legniccy policjanci zabezpieczyli ponad 2 tysiące porcji nielegalnych substancji

Data publikacji 20.09.2021

Legniccy policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu na terenie hali magazynowej w Legnicy ujawnili dużą ilość metamfetaminy oraz amunicję. Z zabezpieczonych narkotyków można byłoby uzyskać ponad 2 tysiące handlowych porcji narkotyku. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który usłyszał zarzuty i za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Praca operacyjna funkcjonariuszy Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy doprowadziła do zatrzymania 43-letniego mieszkańca miasta podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. Z uzyskanych przez nich informacji wynikało, że mężczyzna w jednej z hal magazynowych na terenie Legnicy może posiadać znaczną ilość narkotyków.

W wyniku zaplanowanych działań policjanci dokonali dokładnego sprawdzenia pomieszczenia, w którym ujawniono ponad 2 tysiące porcji handlowych metamfetaminy, ponad 300 sztuk amunicji różnego kalibru oraz przedmioty do konfekcjonowania narkotyków. Zabezpieczono amunicję przekazano do dalszych badań biegłym sądowym. Oprócz tego zabezpieczono gotówkę w kwocie ponad 80 tysięcy złotych.

Mieszkaniec Legnicy został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Za swoje czyny odpowie przed sądem. Według przepisów określonych w Ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KMP w Legnicy

Powrót na górę strony