Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zdarzenia z udziałem nietrzeźwych kierujących. Kolejni przestępcy wyeliminowani z dróg

Data publikacji 20.09.2021

Wałbrzyscy policjanci ruchu drogowego podczas minionego weekendu zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących, którzy w wyniku upojenia alkoholowego doprowadzili do poważnie wyglądających–ale na szczęście niegroźnych w skutkach - kolizji drogowych. Jako policjanci po raz kolejny mówimy stanowcze NIE wszystkim wsiadającym „za kółko” pod wpływem alkoholu i przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości można trafić za kraty wiezienia na 2 lata.

Pierwszy z kierujących, 18-letni mieszkaniec Wałbrzycha, został zatrzymany w sobotę przed północą w Szczawnie-Zdroju. Młody mężczyzna mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie wjechał kierowanym przez siebie samochodem osobowym w zaparkowane na ul. Sienkiewicza w tej miejscowości trzy inne pojazdy. Funkcjonariusze ustalili, że podejrzany nie posiadał uprawnień kat. B. Prowadzony przez niego samochód trafił więc na parking strzeżony.

Kilka godzin później funkcjonariusze drogówki na ul. Niepodległości w Wałbrzychu zatrzymali natomiast 35-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego, który uderzył kierowanym przez siebie samochodem osobowym w latarnię miejską. Badanie wykazało u mężczyzny blisko 2,9 promila alkoholu w organizmie. Po wykonanych na miejscu czynnościach samochód 35-latka również trafił na parking strzeżony. Okazało się, że sprawca kolizji miał już w lipcu tego roku zatrzymane prawo jazdy za podobny czyn.

Obaj sprawcy staną teraz przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowych 18-latkowi oraz 35-latkowi grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz wieloletni zakaz kierowania pojazdami, a także wysoka grzywna.

Okazuje się, że pomimo codziennych apeli kierujący wciąż nie stosują się do przepisów ruchu drogowego i decydują się na jazdę pod wpływem alkoholu. Takie zachowania obligują policjantów do prowadzenia wzmożonych, codziennych działań w celu wyeliminowania nieodpowiedzialnych kierowców, którzy w ten sposób stwarzają realne zagrożenie dla innych użytkowników dróg.

Apelujemy po raz kolejny. Jeżeli jesteśmy świadkami sytuacji, kiedy osoba, która wcześniej spożywała alkohol, chce kierować pojazdem, REAGUJMY! Należy w miarę możliwości takiej osobie uniemożliwić jazdę, zachowując jednak zasady własnego bezpieczestwa i przede wszystkim powiadomić dyżurnego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, który przekaże informację dyżurnemu odpowiedniej komendy, a ten wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KMP w Wałbrzychu

Powrót na górę strony