Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijana wiozła pracowników do firmy

Data publikacji 23.09.2021

Policjanci z wołowskiej komendy podczas pełnionej służby zatrzymali do kontroli drogowej busa, którym 37-letnia kierująca przewoziła ludzi do pracy. Po poddaniu jej badaniu na zawartość alkoholu okazało się, że miała ponad pół promila alkoholu w organizmie. Nikomu z pasażerów na szczęście nic się nie stało. Kierującej zatrzymano prawo jazdy.

Funkcjonariusze z Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wołowie, podczas pełnienia służby kilka dni temu, zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Mercedes. Samochodem kierowała 37-letnia mieszkanka powiatu wołowskiego, która przewoziła autem kilka osób do pracy.

Policjanci w toku czynności służbowych poddali kobietę badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, które to dało wynik pozytywny. Kobieta przewoziła pasażerów mając ponad pół promila alkoholu w swoim organizmie.

37-latce zgodnie z przepisami uniemożliwiono dalszą jazdę i zatrzymano prawo jazdy. Teraz odpowie przed sądem za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Za popełnienie tego czynu grozić może kara do 2 lat pozbawienia wolności i dotkliwa kara pieniężna.

Na szczęście pasażerom, których przewoziła kobieta, nic się nie stało.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KPP w Wołowie

Powrót na górę strony