Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

13-latek uciekał motorowerem przed policjantami

Data publikacji 23.09.2021

13-latek kierując motorowerem nie zatrzymał się do kontroli drogowej i próbował uciec milickim policjantom. Nastolatek został zatrzymany po pościgu. Okazało się, że nie miał uprawnień do kierowania motorowerem. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd rodzinny i nieletnich.

Kilka dni temu miliccy policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego patrolujący lokalne drogi postanowili zatrzymać do kontroli drogowej motorowerzystę jadącego drogą pomiędzy miejscowościami Kolęda - Bartniki w gminie Milicz. Funkcjonariusze jadąc oznakowanym radiowozem włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe wydając kierującemu polecenie do zatrzymania się. Ten jednak nie zareagował na to i kontynuował jazdę próbując uciec policjantom. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za nim w pościg. Po chwili został zatrzymany.

Okazał się nim 13-letni mieszkaniec jednej z okolicznych wiosek. Nastolatek nie miał wymaganych uprawnień do kierowania motorowerem. Policjanci ustalili, że chłopiec zabrał pojazd bez zgody rodziców, a widząc funkcjonariuszy postanowił uciec z obawy przed konsekwencjami prawnymi swojego nieodpowiedzialnego zachowania.

Po wykonaniu przez policjantów niezbędnych czynności służbowych, 13-latek wraz z motorowerem został przekazany opiekunowi prawnemu. O dalszym losie nastolatka zdecyduje teraz sąd rodzinny i nieletnich.

podkom. Wojciech Jabłoński
Źródło: KPP w Miliczu
Powrót na górę strony