Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradzione auto i zatrzymali dwóch braci podejrzanych o jego kradzież

Data publikacji 23.09.2021

Policjanci pionu kryminalnego z komisariatu w Jelczu-Laskowicach ustalili i zatrzymali dwóch braci podejrzanych o kradzież samochodu Citroen Berlingo o wartości kilku tysięcy złotych. Funkcjonariusze odzyskali skradziony pojazd wraz z umieszczonymi w nim elektronarzędziami. Zatrzymanym w tej sprawie mieszkańcom Jelcza-Laskowic grozi kara pozbawienia wolności nawet do 15 lat, ponieważ obaj podejrzani dokonali przestępstwa w warunkach tak zwanej recydywy. Teraz sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Kilka dni temu właściciel samochodu Citroen Berlingo zadzwonił do Komisariatu Policji w Jelczu-Laskowicach i poinformował, że nieznana osoba bądź osoby ukradły mu samochód z elektronarzędziami. Policjanci pionu kryminalnego, mając na uwadze okoliczności zgłoszenia natychmiast podjęli czynności wykrywcze. Sprawdzili większość miejsc, w których sprawcy mogliby zbyć skradziony towar. W jednym z takich miejsc funkcjonariusze zauważyli auto należące do zgłaszającego, a przy nim dwóch młodych mężczyzn, którzy na widok policjantów podjęli ucieczkę.

W bezpośrednim pościgu funkcjonariusze zatrzymali jednego z nich, drugi trafił do aresztu policyjnego następnego dnia. W toku podjętych czynności procesowych okazało się, że zatrzymani mężczyźni do dwaj mieszkańcy Jelcza-Laskowic, bracia w wieku 24 i 37 lat. Najprawdopodobniej wykorzystali nieuwagę właściciela samochodu, któremu kluczyki wypadły z kieszeni. Przy ich użyciu uruchomili samochód zamierzając go zbyć przy najbliższej, nadarzającej się okazji. Ich plany zostały pokrzyżowane przez policjantów. Odzyskany samochód z całą jego zawartością został przekazany właścicielowi.

Podejrzanym grozi zaostrzona kara pobawienia wolności nawet do 15 lat. Obaj bowiem popełnili przestępstwo w warunkach powrotu do przestępstwa.

. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KPP w Oławie

Powrót na górę strony