Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mężczyzna okazał podrobione prawo jazdy

Data publikacji 23.09.2021

Dzierżoniowscy policjanci zauważyli jadący chodnikiem samochód. Kierujący tym pojazdem popełnił jeszcze inne poważne wykroczenia, a dodatkowo okazał sfałszowany dokument prawo jazdy i nie posiadał aktualnej polisy OC.

Wczoraj policjanci prewencji pełnili służbę patrolową na terenie Dzierżoniowa. Około godziny 14:30, kiedy na ciągach komunikacyjnych dla pojazdów, ale i pieszych jest duży ruch, mundurowi zauważyli, że chodnikiem porusza się samochód osobowy. Kierujący tym pojazdem dojechał do przejścia dla pieszych, wjechał na nie, wymusił pierwszeństwo na przechodzącej osobie i ruszył dalej.

Policjanci podjęli interwencję wobec tego nieodpowiedzialnego kierowcy. W trakcie sprawdzania osoby w policyjnych bazach danych okazało się, że 62-latek nie posiada uprawnień do kierowania. Mężczyzna zaprzeczył i podał blankiet prawa jazdy. Okazany dokument od razu zwrócił podejrzenia policjantów, gdyż nie posiadał hologramów, a dodatkowo numer blankietu miał znacznie więcej cyfr niż powinien. Jakby tego było mało, samochód nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia.

Mężczyzna został przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie, gdzie usłyszał zarzut użycia za autentyczny podrobionego dokumentu, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. W związku z szeregiem popełnionych wykroczeń policjanci skierują wniosek o ukaranie do sądu.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KPP w Dzierżoniowie

Powrót na górę strony