Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Młody mężczyzna odpowie za kradzież z włamaniem, a przedmiotem przestępstwa były felgi o wartości 10 tysięcy złotych

Data publikacji 24.09.2021

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Głogowa zatrzymali młodego mieszkańca powiatu podejrzanego o dokonanie włamania do pomieszczenia gospodarczego i kradzieży felg aluminiowych o wartości 10 tysięcy złotych. Nie był to pierwszy tego typu występek w wykonaniu 22-latka, policjanci mieli okazję poznać go w sprawach dotyczących innych kradzieży. Tym razem mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu do głogowskich funkcjonariuszy zgłosił się jeden z mieszkańców, który zauważył, że pod osłoną nocy ktoś ukradł z pomieszczenia gospodarczego felgi do kół. Posiadłość, na której zdarzenie miało miejsce, położona się na terenie powiatu głogowskiego. Straty jakie poniósł zgłaszający sięgają kwoty 10 tysięcy złotych.

Sprawa natychmiast trafiła do policjantów Wydziału Kryminalnego. Po wykonaniu niezbędnych czynności na miejscu zdarzenia wiedzieli już, kogo należy szukać. Okazało się bowiem, że o dokonanie tego przestępstwa podejrzewają jednego z mieszkańców powiatu głogowskiego. Młody mężczyzna był doskonale znany policjantom, ponieważ poznali się przy okazji realizacji wcześniejszych - podobnych spraw.

W wyniku wykonanych czynności policjanci dysponowali odpowiednim materiałem dowodowym, aby 22-latek usłyszał zarzut kradzieży w włamaniem. Jest to przestępstwo zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KPP w Głogowie

Powrót na górę strony