Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tragiczny w skutkach wypadek z udziałem motocyklistki w powiecie lwóweckim

Data publikacji 24.09.2021

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło 23 września 2021 roku na drodze krajowej nr 30 w miejscowości Gryfów Śląski. Uczestnicząca w zdarzeniu 19-letnia motocyklistka na skutek odniesionych obrażeń zmarła w szpitalu. Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają wszelkie okoliczności i ustalają dokładny przebieg zdarzenia, niezmiennie apelując o zachowanie ostrożności na drodze.

Do tego tragicznego zdarzenia doszło wczoraj przed południem na drodze krajowej nr 30 w miejscowości Gryfów Śląski. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca motocyklem marki Suzuki, 19-letnia mieszkanka powiatu lwóweckiego, najechała na tył samochodu marki Skoda, którego kierująca wykonywała manewr skrętu w lewo.

Motocyklistka została przewieziona do szpitala, gdzie zmarła na skutek odniesionych obrażeń. Kierująca samochodem skoda, 27-letnia mieszkanka powiatu lwóweckiego, była trzeźwa i nie doznała poważnych obrażeń ciała.

Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Pamiętajmy, że w przypadku nawet drobnej kolizji motocykla z samochodem, to motocyklista ma mniejsze szanse na przeżycie bądź wyjście z wypadku bez obrażeń.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk
Źródło: KPP w Lwówku Śląskim

Powrót na górę strony