Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przywłaszczył kartę płatniczą i poszedł na zakupy

Data publikacji 25.09.2021

Polkowiccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie kilku płatności przy pomocy przywłaszczonej karty bankomatowej. Sprawca znalazł kartę i wykorzystał ją zbliżeniowo aby zapłacić za swoje zakupy. Po sprawdzeniu okazało się, że to nie jedyne przestępstwo na jego koncie. Mężczyzna usłyszał również zarzuty za inne kradzieże i kradzieże z włamaniem. O dalszym losie podejrzanego zdecyduje teraz sąd.

Do Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach zgłosił się pokrzywdzony, który poinformował, że zginęło mu etui między innymi z kartą płatniczą. W tej samej chwili zgłaszający otrzymał informację, że etui się odnalazło, ale akurat karty płatniczej w nim brakuje. Jak się okazało z nieszczęścia mężczyzny skorzystał jeden z mieszkańców Polkowic.

Polkowiczanin nie miał bynajmniej zamiaru oddać znalezionego środka płatniczego i niemal natychmiast zaczął opłacać nim swoje potrzeby. Sprawca korzystając z kradzionej karty, dokonał czterech transakcji, kupując alkohol i artykuły spożywcze. Kolejne próby płatność okazały się ostatnimi, ponieważ karta została zablokowana przez bank.

Ostatecznie drobiazgowa praca kryminalnych z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach doprowadziła do ustalenia osoby, która posługiwała się utraconą kartą. Policjanci zatrzymali podejrzewanego mężczyznę, którym okazał się 26-letni mieszkaniec Polkowic. Przy zatrzymanym funkcjonariusze znaleźli również utraconą wcześniej kartę.

Podejrzany usłyszał łącznie dziewięć zarzutów, w tym zarzuty przywłaszczenia karty bankomatowej oraz kradzieży z włamaniem i usiłowania kradzieży z włamaniem. Okazało się, że na zatrzymanego czekały, również materiały dowodowe, które pozwoliły na przedstawienie mu trzech zarzutów kradzieży, których dopuścił się we wrześniu w sklepach na terenie Polkowic, a że powyższe czyny popełnił w warunkach tzw. recydywy, to zagrożenie karą wzrosło do 15 lat pozbawienia wolności.

podkom. Wojciech Jabłoński
Źródło: KPP w Polkowicach
Powrót na górę strony