Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który z terenu jeleniogórskiej uczelni ukradł figurkę jelonka

Data publikacji 26.09.2021

Kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat grozić może mężczyźnie zatrzymanemu przez jeleniogórskich policjantów. 33-latek podejrzany jest o kradzież jelonka z terenu Uniwersytetu Ekonomicznego w Jeleniej Górze. Jego wartość urząd miasta oszacował na kwotę 8 tys. zł. Obecnie funkcjonariusze ustalają co sprawca zrobił ze skradzioną figurką. Niewykluczone, że mężczyzna ma na swoim koncie jeszcze inne przestępstwa. Teraz za popełniony czyn odpowie przed sądem.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań ustalili, a następnie zatrzymali 33-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież.

Policjanci potwierdzili, że jeleniogórzanin w nocy z 6 na 7 września br. z terenu Uniwersytetu Ekonomicznego w Jeleniej Górze ukradł figurkę jelonka, która umocowana była na granitowym postumencie. Okazało się, że podstawę mężczyzna zniszczył nieopodal uczelni. Wartość poniesionych strat Urząd Miasta w Jeleniej Górze oszacował na 8 tysięcy złotych.

Ponadto okazało się, że tej nocy mężczyzna dopuścił się jeszcze innych przestępstw. Obecnie śledczy ustalają okoliczności tej sprawy i sprawdzają, co mężczyzna zrobił ze skradzioną figurką. Niewykluczone, że została ona sprzedana na złom.

Zatrzymanemu za kradzież grozić może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

podkom. Wojciech Jabłoński
Źródło: KMP w Jeleniej Górze
Powrót na górę strony