Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który miał przy sobie blisko 2,5 tys. działek handlowych marihuany

Data publikacji 28.09.2021

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Funkcjonariusze w pojeździe 32-latka zabezpieczyli prawie 2,5 tys. działek handlowych marihuany. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec zatrzymanego najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 2 miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej komendy podczas służby na terenie gminy Bogatynia zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Audi. Podczas podjętej interwencji policjanci w pojeździe 32-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego zabezpieczyli 5 worków foliowych z suszem roślinnym. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do zgorzeleckiej komendy.
 
Przeprowadzone badania wykazały, że zabezpieczona substancja to marihuana w ilości z której można przygotować niemal 2,5 tys. działek handlowych tego narkotyku.
 
Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec zatrzymanego najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 2 miesiące. W związku z tym, że 32-latek posiadał znaczą ilość zabronionych środków grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
 
podkom. Wojciech Jabłoński
Źródło: KPP w Zgorzelcu
Powrót na górę strony