Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za kradzież drzewek ozdobnych

Data publikacji 28.09.2021

Kara nawet 5 lat pozbawienia wolności może grozić młodemu mieszkańcowi Jawora, który ukradł drzewka ozdobne na łączną kwotę blisko 6 tysięcy złotych. Jak tłumaczył, w ten sposób postanowił sobie dorobić. Jednak nie tylko za to przestępstwo będzie odpowiadał przed sądem. Podczas zatrzymania kryminalni ujawnili przy nim narkotyki.

Jaworscy kryminalni wyjaśniali sprawę kradzieży drzewek ozdobnych, które w połowie września br. zginęły z terenu jednego z punktów ogrodniczych usytuowanych na terenie powiatu. Łupem złodzieja padło siedem drzewek jałowca formowanych na bonsai oraz dwie palmy ozdobne. Monitoring przemysłowy zarejestrował jak nocą zakapturzony mężczyzna kradnie drzewka i wkłada je do bagażnika bordowego fiata. Wartość strat oszacowano na niemałą kwotę bo blisko 6 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego od razu rozpoznali i zatrzymali złodzieja. Okazał się nim 24-letni mieszkaniec Jawora. W wyniku dokładnego sprawdzenia posesji wskazanej przez mężczyznę kryminalni odzyskali wszystkie skradzione drzewa, które wróciły już do prawowitego właściciela. Jednak nie tylko za to przestępstwo odpowie zatrzymany 24-latek. Podczas kontroli jego osoby, w kieszeni spodni policjanci ujawnili aluminiowe opakowanie, a w nim… metamfetaminę.

Zatrzymany spędził noc w policyjnej celi, a następnego dnia usłyszał zarzuty. Podczas przesłuchania jaworzanin tłumaczył się, że chciał w ten sposób dorobić. Teraz 24-latek stanie przed sądem. Za kradzież drzewek może mu grozić kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KPP w Jaworze

Film 2021_09_21_JAWOR_DRZEWKA.mp4

Opis filmu: drzewka

Pobierz plik 2021_09_21_JAWOR_DRZEWKA.mp4 (format mp4 - rozmiar 13.24 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony