Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie posiadał prawa jazdy, jego auto nie miało ważnych badań technicznych, a do tego w pojeździe przewoził narkotyki

Data publikacji 28.09.2021

Do Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie wpłynęła informacja, że drogą krajową nr 8 porusza się samochód, którego kierujący może być nietrzeźwy. Policjanci szybko zlokalizowali opisany w zgłoszeniu pojazd. Okazało się, że siedzący za kierownicą mężczyzna był trzeźwy, ale w trakcie interwencji na jaw wyszło kilka innych jego przewinień.

Policjanci pełniący służbę patrolową na terenie Dzierżoniowa z polecenia dyżurnego udali się na drogę krajową nr 8, gdzie według zgłoszenia przemieszczać się miała honda, której kierowca był nietrzeźwy.

Mundurowi na „ósemce” nie ujawnili wskazanego pojazdu, wobec czego rozpoczęli jego poszukiwania na terenie pobliskich miejscowości. Na opisywane auto trafili w Podlesiu. Gdy rozpoczęli kontrolę drogową, kierujący był wyraźnie pobudzony, jednak niewyczuwalna była od niego woń alkoholu. Jego trzeźwość potwierdziło badanie.

Jednak podczas dalszych czynności na jaw wyszły inne przewinienia, które 22-latek miał na swoim koncie. Młody mężczyzna nie posiadał bowiem uprawnień do kierowania, a samochód, którym się poruszał, nie został poddany w wyznaczonym terminie obowiązkowym badaniom technicznym. Co więcej, nie był to jeszcze koniec problemów kierującego. Funkcjonariusze widząc jego nerwowość, nie poprzestali na kontroli dokumentów. W wyniku sprawdzenia auta znaleźli i zabezpieczyli narkotyki – kilkadziesiąt porcji handlowych ekstazy. Mężczyźnie pobrano również krew do badań pod kątem kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk
Źródło: KPP w Dzierżoniowie

Powrót na górę strony