Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Był kompletnie pijany i postanowił wsiąść do samochodu. W trakcie kontroli zaproponował policjantom łapówkę. Teraz stanie za to przed sądem

Data publikacji 30.09.2021

Przedwczoraj nad ranem policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Wałbrzychu kierowcę. Mężczyzna odpowie przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz próbę wręczenia funkcjonariuszom łapówki za odstąpienie przez nich od czynności służbowych. Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

W minioną środę około godziny 8:30 funkcjonariusze „drogówki” postanowili zatrzymać do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym, którego zachowanie za kierownicą wskazywało, że może znajdować się w stanie nietrzeźwości. Podczas wykonywanych czynności policjanci od razu zauważyli, że mężczyzna jest kompletnie pijany. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że miał w organizmie blisko 2,40 promila alkoholu.

W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami podejrzany robił wszystko, aby odstąpili oni od wykonywania swoich czynności. Ostatecznie obiecał im po 1000 złotych „na głowę”. Wtedy policjanci zatrzymali 36-letniego mieszkańca powiatu tarnobrzeskiego. Mężczyzna noc spędził za kratami wałbrzyskiej komendy, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Odpowie nie tylko za kierowanie w stanie nietrzeźwości, ale także za próbę wręczenia policjantom korzyści majątkowej za odstąpienie od czynności służbowych.

Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. O jego losie zdecyduje sąd.

Po raz kolejny policjanci przypominają, że jeżeli wiemy, że osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol, uniemożliwimy jej to. Należy także powiadomić dyżurnego Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numerem 112, który przekaże informacje Policji. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania, które w ostateczności mogą zakończyć się poważnym wypadkiem drogowym.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KMP w Wałbrzychu

Powrót na górę strony