Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uciekał przed policjantami pojazdem niedopuszczonym do ruchu, bez uprawnień do kierowania i pod wpływem narkotyków

Data publikacji 01.10.2021

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej komendy po pościgu zatrzymali kierującego pojazdem marki Citroen. Mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego uciekając spowodował kolizję z pojazdem marki Opel. Jak się okazało kierujący nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów, a samochód nie był dopuszczony do ruchu i nie miał obowiązkowego ubezpieczenia. Dodatkowo mężczyzna znajdował się pod wpływem metamfetaminy. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ze zgorzeleckiej drogówki podczas służby na terenie miasta zauważyli pojazd marki Citroen, którego kierujący nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Ten jednak, pomimo wydawanych mu sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania się, przyspieszył i zaczął uciekać. Podczas jazdy mężczyzna spowodował kolizję z prawidłowo jadącym samochodem marki Opel. Na szczęście urwał tylko lusterko w swoim samochodzie. Po kilku minutach został zatrzymany.

Jak się okazało 37-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a samochód nie był dopuszczony do ruchu i nie miał obowiązkowego ubezpieczenia. Dodatkowo po badaniu testerem narkotykowym okazało się, że kierujący znajdował się pod wpływem metamfetaminy. Odpowie również karnie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej.
 

Teraz 37-latkowi za popełnione przestępstwa grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KPP w Zgorzelcu

Powrót na górę strony