Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Młodociany przestępca będąc w odwiedzinach u znajomej okradł jej rodziców

Data publikacji 01.10.2021

Wykorzystał okazję i okradł rodziców swojej koleżanki. Nastolatek bezpośrednio po zgłoszeniu został zatrzymany przez funkcjonariuszy kryminalnych wałbrzyskiej komendy. W toku pracy operacyjnej policjanci odzyskali sporą część utraconego w wyniku przestępstwa mienia. Zabezpieczyli między innymi biżuterię, gotówkę oraz telefon komórkowy o łącznej wartości około 11 tysięcy złotych.

Pod nieobecność rodziców nastolatka zaprosiła do mieszkania należącego do jej rodziców swoich znajomych. Niestety w grupie tych osób znalazł się 18-latek, który wykorzystując nieuwagę koleżanki, postanowił splądrować sypialnię. Młodociany przestępca wyniósł między innymi biżuterię, portfel oraz gotówkę w rożnej walucie, kluczyk od samochodu, dokumenty pojazdu i telefon komórkowy. Straty wstępnie oszacowano na ponad 30 tysięcy złotych.

Kiedy rodzice zorientowali się, że zostali ogołoceni z kosztowności powiadomili wałbrzyskich policjantów. Funkcjonariusze kryminalni po zebraniu niezbędnych informacji ustalili, że sprawcą zdarzenia jest właśnie 18-latek, sąsiad pokrzywdzonych. Podejrzany został zatrzymany jeszcze tego samego dnia. Okazało się, że skradzione mienie oddał m.in. do różnych lombardów na terenie miasta.

Sporą ilość utraconej gotówki i przedmiotów policjanci już odzyskali. 18-latek podczas czynności procesowych złożył wyjaśnienia. Teraz odpowie przed sądem. Może trafić za kraty więzienia na 5 lat.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KMP w Wałbrzychu

  • policjant prowadzi zatrzymanego młodocianego, który ma ręce zapięte kajdankami
  • na biurku leży odzyskany łańcuszek i karty bankomatowe
  • na biurku leży odzyskany telefon oraz dokumenty i kluczyki do samochodu
Powrót na górę strony