Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci „pomogli” mężczyźnie wrócić do więziennej celi

Data publikacji 05.10.2021

Były jak się okazało mieszkaniec Polkowic, który zgodnie z wyrokiem sądu powinien na stałe przebywać w zakładzie karnym, wybrał inną drogę, która na pewno nie prowadziła do więziennej celi. 45-latek ukrywał się od ponad pół roku na terenie Starogardu Gdańskiego, ale nawet i tam wytropili go polkowiccy policjanci.

Poszukiwacze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach, którzy realizując czynności w ramach wystawionego na uciekiniera w marcu bieżącego roku listu gończego, nawiązali współpracę z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Starogardu Gdańskiego. Jak wykazały wcześniejsze ustalenia, to właśnie na terenie garnizonu pomorskiego przez pół roku ukrywał się poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości mężczyzna.

Wspólne działania polkowickich i starogardzkich policjantów doprowadziły do zatrzymania 45-latka w jednym z mieszkań na terenie Starogardu Gdańskiego. Trafił do policyjnej celi, a stamtąd do najbliższego zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 16 miesięcy za przestępstwo przeciwko mieniu.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KPP w Polkowicach

Powrót na górę strony