Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbował ukraść kosmetyki. Uciekając w pośpiechu zgubił swój plecak, którego zawartość pomogła w jego namierzeniu

Data publikacji 05.10.2021

Policjanci z Kłodzka zostali powiadomieni o kradzieży sklepowej. Kiedy przyjechali na miejsce i spotkali się ze zgłaszającym okazało się, że mężczyzna, który dokonał kradzieży, uciekając zgubił plecak. Znalezione wewnątrz informacje ułatwiły policjantom pracę wykrywczą naprowadzają ich wprost pod drzwi złodzieja. Pomimo ucieczki z miejsca kradzieży nie uniknie odpowiedzialności.

Kilka dni temu dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku został powiadomiony o kradzieży kosmetyków w jednym ze sklepów mieszczących się na terenie miasta. Na miejsce został skierowany patrol, jednak kiedy dotarł na miejsce sprawcy już tam nie było. W rozmowie ze zgłaszającym ustalono, że mężczyzna został spłoszony przez pracownika ochrony, a kiedy uciekał zgubił po drodze swój plecak. Funkcjonariusze dokładnie go sprawdzili i znaleźli wewnątrz telefon komórkowy oraz pisma adresowane do sprawcy kradzieży. Dzięki tym informacjom policjanci mogli oddać mężczyźnie zgubę, jak również wykonać niezbędne czynności z jego udziałem związane z popełnionym wcześniej czynem.

Ustalony mężczyzna to 41-letni mieszkaniec Kłodzka. Wkrótce odpowie za swój czyn przed sądem. Grozi mu grzywna do 5 tysięcy złotych, areszt lub ograniczenie wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KPP w Kłodzku

Powrót na górę strony