Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Powiedział rodzinie, że życie nie ma sensu, po czym wbiegł pod ciężarówkę. Z pomocą przyszli lubińscy policjanci

Data publikacji 05.10.2021

Policjanci ruchu drogowego uratowali życie mężczyźnie, który usiłował popełnić samobójstwo. Szybkie i zdecydowane działanie funkcjonariuszy udaremniło podjęcie desperackiego kroku. Do niecodziennej interwencji doszło przy jednej z ulic w Lubinie. 30-latek był pod wpływem narkotyków, a powodem jego zachowania był zawód miłosny.

Patrol ruchu drogowego został wysłany przez dyżurnego jednostki na ulicę Hutniczą w Lubinie, gdzie według zgłoszenia przez pracowników stacji, mężczyzna znajdujący się pod wpływem środków odurzających wybiega na ulicę wprost pod nadjeżdżające samochody. Doprowadził do bardzo niebezpiecznej sytuacji, gdzie wszedł na jezdnię, w momencie, kiedy przejeżdżał samochód ciężarowy. Na szczęście kierowca tego pojazdu zauważył mężczyznę i zdążył zahamować.

Sprawa została przez policjantów potraktowana priorytetowo. Mundurowi szybko przyjechali we wskazane w zgłoszeniu miejsce. W trakcie sprawdzania okolicznego terenu, funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, biegającego po skrzyżowaniu ulicy Hutniczej z ulicą Jana Pawła II.

Liczyła się więc każda sekunda, gdyż życie ludzkie było zagrożone. Desperat na widok radiowozu zaczął uciekać w kierunku stacji benzynowej. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Był agresywny i zachowywał się bardzo irracjonalnie. Nie do końca był świadomy, gdzie jest i co robi. Tłumaczył funkcjonariuszom, że biegał przed nadjeżdżającymi pojazdami, bo chciał sobie podnieść adrenalinę.

Policjanci, po rozmowie z rodziną 30-latka ustalili, że mężczyzna dzień wcześniej rozstał się z dziewczyną. Groził, że popełni samobójstwo, gdyż jego życie straciło sens. Matka lubinianina oświadczyła, że jej syn nie spał od trzech dni.

Funkcjonariusze udzielili mu niezbędnej pomocy, po czym został on przekazany pod opiekę specjalistów.

Bez wątpienia dynamika oraz stanowczość podjętych przez policjantów działań przyczyniły się do uratowania jego życia. To kolejny przykład profesjonalizmu i zaangażowania lubińskich policjantów, którzy każdego dnia swojej służby starają się jak najsumienniej wypełniać słowa roty ślubowania.

Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak sobie poradzić z przytłaczającymi nas problemami. W takich trudnych chwilach możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami dyżurującymi pod telefonem: Kryzysowy Telefon Zaufania numer 116-123 (czynny codziennie w godzinach 14.00-22.00), Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży numer 116-111 (czynny codziennie, przez całą dobę). Możemy również zadzwonić na numer alarmowy 112 (czynny codziennie, przez całą dobę).

Nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą całkowicie bezpłatnie i anonimowo.

podkom. Wojciech Jabłoński
Źródło: KPP w Lubinie
Powrót na górę strony