Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzymiesięczny areszt dla dwóch mężczyzn zatrzymanych w sprawie rozboju na 29-letnim mieszkańcu Oławy

Data publikacji 05.10.2021

Sąd zastosował trzymiesięczny areszt wobec dwóch mężczyzn w wieku 40 i 41 lat podejrzanych o dokonanie rozboju na 29-letnim mieszkańcu Oławy. Łupem sprawców padł samochód użytkowany przez pokrzywdzonego i elektronarzędzia. Policjanci odzyskali całość skradzionego mienia. Obaj zatrzymani w przeszłości byli wielokrotnie karani za przestępstwa przeciwko zdrowiu i życiu. Z uwagi na działanie w warunkach recydywy, grozi im wysoka kara pozbawienia wolności.

Późnym wieczorem 30 września bieżącego roku dyżurny oławskiej komendy powiatowej odebrał zgłoszenie od mieszkańca miasta, który poinformował policjanta, że został zaatakowany przez dwóch napastników. Sprawcy pobili go i ukradli auto dostawcze z elektronarzędziami, które użytkował. Mundurowi wysłani na miejsce zdarzenia ustalili, że samochód z narzędziami należy do 55-letniego mieszkańca Oławy. Właściciel pojazdu oszacował wartość strat na kwotę bliska 3,5 tysiąca złotych.

Funkcjonariusze, w toku prowadzonych czynności procesowych, między innymi na podstawie informacji od świadków zdarzenia, analizy zabezpieczonego monitoringu i oględzin miejsca zdarzenia, wytypowali sprawców rozboju. Okazało się, że są nimi dwaj mieszkańcy powiatu oławskiego w wieku 40 i 41 lat, znani mundurowym z wcześniej popełnianych przestępstw przeciwko zdrowiu i mieniu. Obaj zostali zatrzymani przez policjantów pionu kryminalnego na drugi dzień po zgłoszeniu. Z uwagi na stan nietrzeźwości w chwili zatrzymania, do czasu wytrzeźwienia osadzono ich w policyjnym areszcie. Następnie przedstawiono im zarzut rozboju, którego dopuścili się na 29-latku. Funkcjonariusze odzyskali całe skradzione mienie - samochód i elektronarzędzia, które oddali właścicielowi.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy w sprawie pozwolił wystąpić z wnioskiem do Prokuratury Rejonowej w Oławie o zastosowanie wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Prokuratura, po rozpatrzeniu wniosku, przychyliła się do niego i poparła go przed Sądem Rejonowym w Oławie, który podjął decyzję o zastosowaniu aresztu wobec podejrzanych.
Aktualnie trwają dalsze czynności procesowe zmierzające do dokładnego wyjaśnienia wszelkich okoliczności tej sprawy.

Za przestępstwo, o popełnienie którego obaj mężczyźni są podejrzani, grozi im kara pozbawienia wolności do lat 18.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk
Źródło: KPP w Oławie

Powrót na górę strony