Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Siłowo próbował wyłudzić pieniądze od schorowanego sąsiada. Odpowie za usiłowanie rozboju oraz za kierowanie gróźb karalnych w stosunku do innych osób

Data publikacji 06.10.2021

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Głuszycy zatrzymali bezpośrednio po zgłoszeniu nastoletniego mieszkańca tej miejscowości, który usiłował dokonać rozboju na swoim sąsiedzie. Mężczyzna zaatakował schorowanego 57-latka drewnianym kijem, próbując wyłudzić gotówkę. To jednak agresorowi się nie udało dzięki reakcji samego pokrzywdzonego i jego partnerki. W toku wykonanych czynności policjanci ustalili, że młodociany przestępca wielokrotnie groził również innym sąsiadom. Podejrzany usłyszał więc kolejne dwa zarzuty.

Tydzień temu policjanci z Głuszycy otrzymali zgłoszenie o usiłowaniu rozboju, którego próbował dokonać w jednym z mieszkań w Głuszycy Górnej 18-latek. Funkcjonariusze w toku wykonanych czynności szybko ustalili, że nastolatek to sąsiad pokrzywdzonego 57-latka. Okazało się, że młody agresor zaatakował niebezpiecznym narzędziem schorowanego mężczyznę żądając wydania w gotówce 500 złotych. Podejrzany ostatecznie zamierzonego celu nie osiągnął, dzięki odpowiedniej reakcji 57-latka i jego partnerki.

Policjanci tego samego dnia zatrzymali nastolatka. Okazało się, że to nie był koniec jego problemów. Głuszyczanin w ostatnim czasie wielokrotnie groził pozbawieniem życia innym sąsiadom.

Teraz odpowie przed sądem za usiłowanie rozboju oraz kierowanie gróźb karalnych. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 12.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KMP w Wałbrzychu

Powrót na górę strony