Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Oławy zatrzymali dwóch sprawców kradzieży roweru. Jeden z nich próbował przekupić policjantów

Data publikacji 06.10.2021

Policjanci pionu prewencji z oławskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież roweru o wartości tysiąca złotych. Funkcjonariusze odzyskali skradziony jednoślad i oddali go właścicielowi. Jeden ze sprawców kradzieży, chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej za popełnione przestępstwo, próbował skłonić policjantów do złamania prawa. Złodziej chciał wręczyć mundurowym butelkę whisky, w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. "Śmiałkowi" grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 10.

Pod koniec września br. policjanci pionu prewencji zatrzymali dwóch mieszkańców Oławy, w wieku 39 i 42 lat, podejrzanych o kradzież roweru o wartości tysiąca złotych, na szkodę 23-letniego mężczyzny. W toku dalszych czynności procesowych z udziałem podejrzanych funkcjonariusze ustalili miejsce przechowywania skradzionego mienia i odzyskali je, po czym oddali rower właścicielowi.

W trakcie zatrzymania jeden z mężczyzn próbował uniknąć odpowiedzialności karnej, chciał skłonić policjantów do złamania prawa. W tym celu, w zamian za odstąpienie od czynności służbowych zaoferował mundurowym butelkę whisky.

W tej sytuacji policjanci poinformowali dyżurnego o próbie wręczenia im łapówki. 39-latek został doprowadzony do prokuratury. Za usiłowanie przekupienia policjantów i kradzież roweru grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat. Drugiemu z podejrzanych, współsprawcy kradzieży, grozi 5 lat więzienia. O losie obu mężczyzn zadecyduje teraz sąd.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KPP w Oławie

Powrót na górę strony