Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W czasie wolnym od służby zatrzymał sklepowego złodzieja

Data publikacji 06.10.2021

Kolejny raz dolnośląski policjant pokazał swoim zachowaniem, że nawet po zdjęciu niebieskiego munduru reaguje na wszelkie zachowania niezgodne z prawem. Tym razem funkcjonariusz, pracujący na co dzień w Wydziale Dochodzeniowo–Śledczym głogowskiej komendy powiatowej, podczas zakupów w jednym ze sklepów w Górze zatrzymał 26-letniego mieszkańca tej miejscowości, który dokonał kradzieży sklepowej.

Do zdarzenia doszło 4 października bieżącego roku. Około godziny 16:30 dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Górze został powiadomiony o zatrzymaniu sprawcy kradzieży sklepowej, do której doszło w jednym ze sklepów na terenie miasta.

Na miejscu okazało się, że zatrzymania dokonał funkcjonariusz w czasie wolnym od służby, który podczas zakupów zauważył, jak młody mężczyzna z koszykiem pełnym czekolad ominął linie kas i nie płacąc, opuścił sklep. Policjant ruszył w pościg za 26-letnim mieszkańcem Góry. Dzięki natychmiastowej reakcji mundurowego, sklepowy złodziej został zatrzymany i nie uniknie odpowiedzialności za czyn, którego się dopuścił. Skradzione mienie w stanie nienaruszonym wróciło na półki sklepowe.

Przeciwko sprawcy kradzieży skierowano wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Głogowie. Funkcjonariusz, który zatrzymał 26-letniego amatora cudzej własności, na co dzień pełni służbę w Wydziale Dochodzeniowo–Śledczym Komendy Powiatowej Policji w Głogowie.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk
Źródło: KPP w Górze

Powrót na górę strony