Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodziej katalizatorów w rękach jaworskich policjantów

Data publikacji 07.10.2021

Po raz kolejny szybkie i skuteczne działanie jaworskich policjantów doprowadziło do zatrzymania mężczyzny, który „trudnił się” kradzieżą katalizatorów, a z dokonanych włamań uczynił sobie stałe źródło dochodu. 40-latkowi za czyny o które jest podejrzany może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego jaworskiej policji w trakcie prowadzonych czynności operacyjno - rozpoznawczych wpadli na trop mężczyzny, który ukradł filtr cząstek stałych z dwóch samochodów - osobowego renaulta oraz mitsubishi. Pojazdy zaparkowane były na osiedlowych parkingach na terenie miasta. W efekcie prowadzonych w tej sprawie czynności policjanci ustalili i namierzyli sprawcę. Okazał się nim 40-letni mieszkaniec Jawora. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Zajmujący się tą sprawą policjanci potwierdzili, że nie był to jedyny czyn jakiego dopuścił się mężczyzna. Kilka dni po kradzieży filtra podejrzany próbował ukraść jeszcze dwa katalizatory z innych pojazdów. Zamiaru tego jednak nie osiągnął, ponieważ został spłoszony przez mieszkańców budynków, przy których zaparkowane były auta. Po sprawdzeniu okazało się, że kamery monitoringu przemysłowego zarejestrowały wizerunek sprawcy oraz moment kradzieży katalizatora z pojazdu marki Renault.

Oprócz kradzieży katalizatorów 40-latek odpowie także za dwa włamania. Policjanci udowodnili mu bowiem kradzież kosiarki, myjki ciśnieniowej oraz elektronarzędzi o łącznej wartości ponad 5 tysięcy złotych na szkodę mieszkańca gminy Mściwojów oraz 10 butli gazowych z terenu posesji w Piotrowicach.

Zatrzymany usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

podkom. Wojciech Jabłoński
Źródło: KPP w Jaworze
Powrót na górę strony