Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ostrzegają przed złodziejami podającymi się za pracowników administracji!

Data publikacji 07.10.2021

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Legnicy ostrzegają przed przestępcami podającymi się za pracowników administracji. Wczoraj w wyniku kradzieży legniczanka straciła 35 tys. złotych. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i czujności. Wpuszczajmy do swoich mieszkań jedynie osoby, które są nam dobrze znane. Pamiętajmy, że spółdzielnie informują wcześniej o wizytach swoich pracowników.

O tym jak działają przestępcy przekonała się wczoraj legniczanka, która wpuściła do mieszkania kobietę i mężczyznę podających się za pracowników administracji. Kobieta oświadczyła, że są pracownikami spółdzielni i dokonują przeglądu instalacji wodnej, ponieważ stwierdzili nadpłatę za pobór wody. W tym celu oszustka poprosiła seniorkę o napełnienie jednej komory zlewu, a w tym czasie przestępcy dokonali kradzieży zgromadzonych oszczędności. Sytuacja wydawała się tak wiarygodna, że 82-latka zorientowała się o kradzieży dopiero, kiedy chciała udać się na zakupy. Straty, jakie poniosła pokrzywdzona opiewają na kwotę 35 tys. złotych.

Pamiętajmy o tym, aby po żadnym pozorem nie wpuszczać do mieszkań nieznanych osób. Właściciele wynajmowanych lokali, administracja, czy spółdzielnie mieszkaniowe zawsze informują odpowiednio wcześniej o wizytach swoich pracowników. Oszuści i złodzieje bez wahania wykorzystają wszystkie możliwe środki i sposoby, aby się nieuczciwie wzbogacić.
 

Apelujemy szczególnie do młodych ludzi, aby rozmawiali ze swoimi rodzicami i dziadkami przekazując im najważniejsze informacje na temat bezpieczeństwa i występujących zagrożeń po to, by unikać sytuacji, w których nie jednokrotnie mogą stracić oszczędności swojego życia.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KMP w Legnicy

Powrót na górę strony