Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla sprawcy przemocy, gróźb i zniszczenia mienia

Data publikacji 07.10.2021

Na 3 miesiące trafił do aresztu mężczyzna, który dokonał zniszczenia mienia, groził pozbawieniem życia oraz obrażał i uderzył swoją byłą partnerkę. Policjanci już wcześniej wielokrotnie interweniowali w związku z jego zachowaniem. Za popełnione czyny grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze bolesławieckiej policji zatrzymali mężczyznę, który nachodził swoją byłą partnerkę, groził jej pozbawieniem życia i uderzył w twarz powodując obrażenia ciała u kobiety.

Agresor dodatkowo zniszczył drzwi wejściowe w miejscu pracy pokrzywdzonej oraz groził innej pracownicy. Sprawca działał pod wpływem alkoholu.

Z uwagi na wcześniejsze interwencje policjantów w związku z zachowaniem podejrzanego oraz fakt, że 36-latek był już karany za groźby karalne i zniszczenie mienia, zarówno mundurowi jak i prokurator nie mieli wątpliwości, że mężczyznę należy odizolować.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego sąd zastosował wobec mieszkańca powiatu bolesławieckiego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Zatrzymanemu za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KPP w Bolesławcu

Film film

Opis filmu: film z prowadzenia zatrzymanego do sądu

Pobierz plik film (format mp4 - rozmiar 19.59 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony