Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzieci z wizytą u zgorzeleckich policjantów

Data publikacji 10.10.2021

Policjantów z komendy powiatowej w Zgorzelcu odwiedziły wraz ze swoimi opiekunami dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza z Siekierczyna. Podczas wizyty najmłodsi zapoznali się z pracą funkcjonariuszy i z bliska zobaczyły sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie. Spotkanie było świetną okazją do przypomnienia najmłodszym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Policjanci z komendy powiatowej w Zgorzelcu gościli u siebie dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza z Siekierczyna. W trakcie wizyty najmłodsi dowiedzieli się jak wygląda codzienna praca policjanta i jaki sprzęt jest wykorzystywany w służbie.

Funkcjonariusze opowiedzieli w jakich sytuacjach należy dzwonić na numery alarmowe i jakie informacje są ważne dla oficera dyżurnego.

Spotkanie było okazją do przypomnienia dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, między innymi o zasadach poruszania się na drodze zarówno pieszo jak i rowerem, czy hulajnogą. Funkcjonariusze wskazali jak istotne są foteliki do przewozu najmłodszych oraz korzystanie z pasów bezpieczeństwa. Nie zapomnieli, aby przestrzec maluchów przed osobami obcymi i agresywnymi zwierzętami.

Policjanci jeśli tylko mogą, to zawsze znajdują czas na spotkania z najmłodszymi. Pogadanki na temat bezpiecznych zachowań czy właściwego poruszania się po drodze są najważniejszymi elementami policyjnych prelekcji.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KPP w Zgorzelcu

Powrót na górę strony