Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzy miesiące aresztu za rozbój z bronią

Data publikacji 08.10.2021

Trzy miesiące aresztu – taką decyzję podjął sąd, w stosunku do mieszkańca powiatu lwóweckiego, podejrzanego o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Mężczyznę zatrzymali policjanci z gryfowskiego patrolu kilka minut po tym, jak na przystanku autobusowym użył broni wobec 17- letniego chłopaka, a następnie zażądał papierosa. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje pozbawienie wolności nawet do 12 lat, jednak na czas nie krótszy niż 3 lata.

Do zdarzenia doszło 30 września 2021 roku, na przystanku autobusowym w gminie Mirsk. Dyżurny lwóweckiej komendy otrzymał zgłoszenie od młodego mieszkańca, że nieznany mu mężczyzna używając broni zażądał od niego papierosa, a następnie uderzył go w twarz. Podczas ucieczki chłopak zgubił m.in. telefon komórkowy.

Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci będący tego dnia w służbie. W kilka minut po zdarzeniu zauważyli opisanego mężczyznę i dokonali jego zatrzymania. Funkcjonariusze przy 23-latku ujawnili pistolet pneumatyczny z okrągłymi, metalowymi śrutami oraz telefon i inne przedmioty należące do pokrzywdzonego.

Mundurowi z Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim po zgromadzeniu materiału dowodowego, doprowadzili zatrzymanego do Prokuratury Rejonowej w Lwówku Śląskim, gdzie usłyszał on zarzut rozboju z użyciem broni. Na wniosek policji i prokuratury, sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KPP w Lwówku Śląskim

Powrót na górę strony