Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowca ciągnika rolniczego miał wiele na sumieniu...

Data publikacji 09.10.2021

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w godzinach popołudniowych kontrolowali kierującego ciągnikiem rolniczym ze względu na niewłaściwe zabezpieczenie przewożonego ładunku sypkiego. Funkcjonariusze ujawnili szereg nieprawidłowości i naruszeń prawa dyskwalifikujących zarówno pojazd, jak i kierującego z poruszania się po drogach. Mężczyzna trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Wrocławscy policjanci, pełniąc służbę w gminie Kąty Wrocławskie, postanowili dokonać kontroli drogowej kierującego ciągnikiem rolniczym, który nie zabezpieczył w sposób właściwy przewożonego ładunku sypkiego. Niestety nie było to krótkie spotkanie z funkcjonariuszami i nie zakończyło się, jak zwykle bywa po kilku minutach, a popełnione wykroczenie okazało się być jego najmniejszym zmartwieniem.

Policjanci sprawdzili 42-latka w systemach informatycznych i wówczas wyszło na jaw, że obowiązuje go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Nie był to jednak koniec złych informacji, bowiem kierujący był poszukiwany celem odbycia kary 60 dni pozbawienia wolności za wcześniej popełnione czyny.

Mundurowi mieli zastrzeżenia także do stanu technicznego pojazdu, a więc dalsza jazda nie była możliwa. 42-latek zamienił traktor na radiowóz i w towarzystwie mundurowych ruszył do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KMP we Wrocławiu

Powrót na górę strony