Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój zatrzymanych. Jeden z nich był poszukiwany i dodatkowo odpowie za kradzież mieszkaniową

Data publikacji 10.10.2021

Funkcjonariusze operacyjni wałbrzyskiego komisariatu bezpośrednio po zgłoszeniu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozboju na 63-letnim mieszkańcu miasta. Sprawcy po wejściu do mieszkania pokrzywdzonego dotkliwie go pobili, a następnie dokonali kradzieży wartościowych przedmiotów. Młodszy ze sprawców odpowiedzialny jest również za kradzież mieszkaniową. Wcześniej był już karany za tego typu przestępstwa i nie stawił się w zakładzie karnym, gdzie miał odsiedzieć zasądzony wcześniej wyrok. Trafił wczoraj ostatecznie do aresztu śledczego. Część utraconego w wyniku przestępstw mienia w postaci zegarka oraz telewizora mundurowi już odzyskali.

W dniu 5 października w godzinach wieczornych policjanci wałbrzyskiego komisariatu otrzymali zgłoszenie o tym, że w jednym z mieszkań doszło do rozboju. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że pokrzywdzony został przewrócony na podłogę i przez dwóch sprawców kopany po całym ciele. Ostatecznie w wyniku przestępstwa stracił zegarek, podgrzewacz do wody oraz niedużą sumę pieniędzy. 63-letni wałbrzyszanin z widzenia znał jednego z mężczyzn. Nie wiedział jednak jak się dokładnie nazywa.

Kryminalni w toku wykonanej pracy operacyjnej szybko ustalili, kto jest odpowiedzialny za to przestępstwo i rozpoczęli poszukiwania podejrzanych. 27 i 32-latek zostali zatrzymani jeszcze tego samego wieczora w swoich mieszkaniach.

Okazało się, że młodszy z nich we wrześniu tego roku wykorzystał nieuwagę innego seniora – 71-latka – i z jego mieszkania ukradł telewizor. Był również poszukiwany celem osadzenia za kratami więzienia za niestawienie się w wyznaczonym terminie w zakładzie karnym za popełnione wcześniej przestępstwa rozboju i kradzieży.

Aktualny wyrok jaki wałbrzyszanin ma jeszcze do odsiedzenia to najbliższy roku. Do tego może dojść kolejna kara pozbawienia wolności do lat 15, ponieważ w obecnej sytuacji działał w warunkach recydywy. Jego kolega natomiast za czynny udział w rozboju może trafić za kraty więzienia na 12 lat. Policjanci w toku czynności operacyjnych odzyskali i zabezpieczyli część skradzionego mienia w tym telewizor i naręczny zegarek.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KMP w Wałbrzychu

  • policjanci z zatrzymanym mężczyzną
  • zatrzymany w radiowozie wraz z policjantem
  • odzyskany zegarek
  • odzyskany telewizor
Powrót na górę strony