Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani podczas próby kradzieży katalizatora

Data publikacji 11.10.2021

Głogowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy z zaparkowanego auta próbowali ukraść katalizator. W ich pojeździe mundurowi znaleźli narzędzia, którymi posługiwali się sprawcy. Zatrzymani zostali przewiezieni do komendy w Głogowie i osadzeni w policyjnym areszcie. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Co więcej, jeden z mężczyzn był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

Głogowscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który na jednym z parkingów miał zaglądać pod samochody. Funkcjonariusze niezwłocznie udali się we wskazany rejon, aby potwierdzić tę informację.

Na miejscu mundurowi zauważyli pojazd, który był już podniesiony na lewarku, a obok znajdowały się rozrzucone narzędzia. W wyniku sprawdzenia okolicy, policjanci zatrzymali 24-letniego mieszkańca powiatu nowosolskiego. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze ujawnili również samochód na obcych tablicach rejestracyjnych, którym poruszał się zatrzymany. Okazało się, że mężczyzna nie działał sam. Pomagał mu 31-latek, również mieszkaniec powiatu nowosolskiego. Zdążył on jednak uciec do domu, skąd zgłosił fikcyjną kradzież swojego pojazdu, którym wraz 24-latkiem przyjechali do Głogowa po katalizatory.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Po sprawdzeniu i ustaleniu ich tożsamości okazało się, że młodszy z zatrzymanych jest poszukiwany do odbycia zaległej kary więzienia. Teraz obu mężczyznom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

. asp. Przemysław Ratajczyk
Źródło: KPP w Głogowie

Powrót na górę strony