Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jeleniogórscy policjanci uratowali mężczyznę, który zamierzał odebrać sobie życie

Data publikacji 12.10.2021

Jeleniogórscy policjanci nie dopuścili do popełnienia samobójstwa przez 39-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego. Desperat zamierzał skoczyć z mostu na nieczynne torowisko. Dzięki szybkiej reakcji policjantów mężczyzna nie targnął się na swoje życie. Trafił do policyjnego aresztu do wytrzeźwienia, a następnie zostanie przekazany pod opiekę lekarzy.

Wczoraj około godziny 21.30 policjanci z komisariatu w Kowarach pojechali na zgłoszenie, według którego mężczyzna miał grozić odebraniem sobie życia poprzez skok z mostu.

Na miejsce udali się również strażacy. Funkcjonariusze na moście nad nieczynnym torowiskiem w Kowarach zauważyli mężczyznę, siedzącego na barierce ochronnej, który na ich widok zagroził, że z niego skoczy, jeżeli tylko się do niego zbliżą.

Policjanci rozpoczęli rozmowę z desperatem, w wyniku której udało się im nakłonić go do zejścia z mostu. Na szczęście zdążyli z pomocą na czas. 39-letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego przyznał, że zamierzał odebrać sobie życie. Twierdził, że ma problemy osobiste. Z daleka wyczuwalna była od niego woń alkoholu, dlatego poddany został badaniu, które wykazało 2 promile tej substancji w jego organizmie.

Mężczyzna został umieszczony w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia, a następnie zostanie przekazany pod opiekę lekarzy.

Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak sobie poradzić z przytłaczającymi nas problemami. W takich trudnych chwilach możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami dyżurującymi pod telefonem: Kryzysowy Telefon Zaufania numer 116-123 (czynny codziennie w godzinach 14.00-22.00), Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży numer 116-111 (czynny codziennie, przez całą dobę). Możemy również zadzwonić na numer alarmowy 112 (czynny codziennie, przez całą dobę).

Nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą całkowicie bezpłatnie i anonimowo.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KMP w Jeleniej Górze

Powrót na górę strony