Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierujący parkując uszkodził inny pojazd i… zasnął za kierownicą

Data publikacji 12.10.2021

Mundurowi z wrocławskiego Ołbina udali się na miejsce zdarzenia drogowego, gdzie zgodnie z relacją świadka, prawdopodobnie nietrzeźwy kierowca osobowego Renault, podczas próby zaparkowania swojego pojazdu uszkodził inny, prawidłowo zaparkowany samochód osobowy. Podejrzenia mężczyzny były słuszne, a badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie nieodpowiedzialnego kierującego.

W ubiegłym tygodniu policjanci jednego z komisariatów policji we Wrocławiu otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że nietrzeźwy kierujący osobowym Renault podczas parkowania uszkodził inny prawidłowo stojący pojazd.

Po przybyciu na miejsce mundurowi zastali śpiącego w swoim Renault 25-letniego mieszkańca Wrocławia. Po otwarciu drzwi od strony kierowcy funkcjonariusze wyczuli charakterystyczną, silną woń alkoholu, która wydobywała się z jego wnętrza, a badanie stanu trzeźwości potwierdziło podejrzenia policjantów. Śpiący za kierownicą 25-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Mundurowi podejrzewali, że stan kierowcy nie jest jedynie skutkiem spożycia nadmiernej ilości napojów wysokoprocentowych, dlatego po zakończeniu czynności w komisariacie z zatrzymanym udali się do szpitala celem pobrania próbki krwi do badań pod kątem obecności w organizmie substancji zabronionych.

Na koniec 25-latek trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Kolejny raz czujny obywatel przyczynił się do wyeliminowali z ruchu kierowcę, który swym nieodpowiedzialnym zachowaniem mógł doprowadzić do tragedii na drodze. Na szczęście tym razem skończyło się na uszkodzeniu zaparkowanego pojazdu, w którym w chwili zdarzenia nikogo nie było.

mł.. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KMP we Wrocławiu

Powrót na górę strony