Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podrobiona odzież światowych marek na wrocławskim targowisku

Data publikacji 12.10.2021

Policjanci z wrocławskiej komendy miejskiej zabezpieczyli na jednym z targowisk łącznie ponad 800 sztuk odzieży oznaczonej zastrzeżonymi znakami towarowymi. Wartość strat producenta szacowana jest na co najmniej 135 tysięcy złotych. Odpowiedzialny za to przestępstwo mężczyzna został zatrzymany. Grozić mu może nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą wrocławskiej komendy miejskiej, prowadząc obserwację jednego ze stoisk na znanym lokalnym targowisku, zainteresowali się odzieżą oferowaną przez 21-letniego mieszkańca Oleśnicy, gdyż podejrzewali, że sprzedawany towar ma podrobione znaki towarowe. Ich przypuszczenia okazały się słuszne.

Policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 800 sztuk towaru w postaci odzieży sportowej oznaczonej podrobionymi znakami światowych marek. Szacowana suma strat na szkodę producentów to blisko 135 tysięcy złotych.

21-latek został zatrzymany, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Zgodnie z prawem, kto w celu wprowadzenia do obrotu, oznacza towary podrobionym znakiem towarowym, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami, oznaczonymi takimi znakami, podlega karze pozbawienia wolności nawet do 2 lat

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KMP we Wrocławiu

Powrót na górę strony