Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wrocławscy policjanci uratowali kobietę, która podjęła desperacki krok

Data publikacji 13.10.2021

Policjanci z komendy miejskiej we Wrocławiu otrzymali zgłoszenie o kobiecie, która zamierza podjąć dramatyczną decyzję i popełnić samobójstwo. Tego typu zgłoszeniom jest zawsze przypisywany najwyższy priorytet, dlatego funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Policjanci wbiegli do mieszkania i w porę udzielili wrocławiance pomocy przedmedycznej. Do momentu przyjazdu karetki pogotowia, monitorowali jej stan.

Funkcjonariusze z wrocławskiej komendy miejskiej otrzymali informację o kobiecie, która chce targnąć się na swoje życie. Natychmiastowe działania podjęli policjanci z Sołtysowic jadąc pod wskazany w zgłoszeniu adres.

Mundurowi wiedzieli, że muszą działać błyskawicznie i już po chwili byli na miejscu. Wbiegli do mieszkania poszkodowanej. Na szczęście w porę dotarli do kobiety i założyli jej opatrunek uciskowy. Do momentu przyjazdu pogotowia nieustannie monitorowali jej funkcje życiowe. Szybka i zdecydowana reakcja wrocławskich policjantów zapobiegła tragedii.

Jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć gorsze chwile. Czasem przychodzą nam do głowy myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami m.in. z Centrum Wsparcia dla Osób w Stanie Kryzysu Psychicznego, którzy dyżurują pod numerem telefonu 800 70 2222. Możemy też zajrzeć na stronę www.liniawsparcia.pl, na której znajduje się lista placówek, w których możemy uzyskać profesjonalną pomoc. Pamiętajmy, nie musimy sami radzić z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą, bezpłatnie i anonimowo.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KMP we Wrocławiu
Powrót na górę strony