Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne uderzenie trzebnickich policjantów w przestępczość narkotykową

Data publikacji 13.10.2021

Trzebniccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznych ilości środków odurzających. Funkcjonariusze w miejscu zamieszkania 44-latka znaleźli m. in. amfetaminę, haszysz, marihuanę, tabletki MDMA, wagi elektroniczne oraz blisko 10 000 tys. zł. Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel środkami odurzającymi zagrożony jest karą nawet do 12 lat.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej podczas realizacji sprawy operacyjnej zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie środków odurzających.

Policjanci ustalili i zatrzymali 44-latka, mieszkańca powiatu trzebnickiego podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. Mężczyzna w miejscu zamieszkania posiadał środki odurzające w postaci amfetaminy, marihuany, nasion konopi, haszyszu, 20 sztuk tabletek MDMA, z których łącznie można było uzyskać blisko 11,7 tys. porcji handlowych. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli także pieniądze w kwocie blisko 10 tysięcy złotych oraz wagi elektroniczne mogące służyć do porcjowania narkotyków.

Podejrzewany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Sprawa jest rozwojowa. Funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel środkami odurzającymi zagrożony jest karą do 8, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość, nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

podkom. Wojciech Jabłoński
Źródło: KPP w Trzebnicy

Powrót na górę strony