Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy duet w rękach legnickich policjantów

Data publikacji 13.10.2021

Funkcjonariusze legnickiej drogówki zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących, którzy na jednej z ulic miasta próbowali… holować samochód. Szybka reakcja zaniepokojonych mieszkańców pozwoliła zakończyć tę bardzo niebezpieczną sytuację. Nietrzeźwy duet został doprowadzony do Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. Badanie trzeźwości wykazało, że mężczyźni byli kompletnie pijani. Za czyn, którego się dopuścili, zatrzymanym grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Zaniepokojeni mieszkańcy jednej z ulic w Legnicy powiadomili oficera dyżurnego tamtejszej komendy miejskiej o tym, że z pojazdów, które stoją na środku jezdni, słychać głośną muzykę. Z uwagi na późną porę na miejsce skierowano funkcjonariuszy, którzy od razu spostrzegli blokującego przejazd busa, a przy nim dwóch mężczyzn. Podczas rozmowy mundurowi wyczuli z ich ust silną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało niemal 2,7 promila tej substancji u 32-latka oraz 1,7 promila u 26-letniego nieodpowiedzialnego kierowcy.

Z ustaleń policjantów wynika, że jeden z mężczyzn miał problem z uruchomienie auta, więc jego kolega przyjechał mu z pomocą. Nie zważając na innych uczestników ruchu, ani na stan upojenia alkoholem, skrajnie nieodpowiedzialni kierowcy próbowali holować unieruchomiony samochód, w konsekwencji zatrzymując się na środku drogi.

Mężczyźni usłyszeli zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 

mł. asp. Przemysław Ratajczyk
Źródło: KMP w Legnicy

 

Powrót na górę strony