Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mężczyzna odpowiedzialny za wysłanie sms’a o podłożeniu ładunku wybuchowego został zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 15.10.2021

Młody wałbrzyszanin został wczoraj zatrzymany przez policjantów pionu dochodzeniowo-śledczego i odpowie przed sądem za powiadomienie o planowanym zdetonowaniu bomby w jednym z marketów w centrum Wałbrzycha. Mężczyźnie grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 8.

Po otrzymaniu w połowie sierpnia sms-owej informacji o znajdującym się w placówce handlowej w Wałbrzychu ładunku wybuchowego, sprawą zajęli się policjanci Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego tamtejszej komendy miejskiej. W wyniku podjętych działań operacyjnych i procesowych wczoraj funkcjonariusze tego pionu zatrzymali ostatecznie w Rynku podejrzewanego o ten czyn 31-letniego mieszkańca miasta, który ukrywał się od dłuższego czasu przed organami ścigania. Mundurowi zabezpieczyli także przy nim telefon komórkowy. Okazało się, że podejrzany wcześniej ukradł urządzenie i ostatecznie po popełnieniu przestępstwa, zastawił w jednym z wałbrzyskich lombardów.

31-latek odpowie teraz przed sądem za kradzież i poinformowanie 17 sierpnia br. policji o planowanym zdetonowaniu ładunku wybuchowego w jednym z centrów handlowych w Wałbrzychu. Sprawca wywołał tym samym niepotrzebną interwencję służb, wiedząc że zagrożenie nie istnieje. Za popełnione czyny grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności oraz wysoka nawiązka na rzecz Skarbu Państwa w kwocie nie mniejszej niż 10 tysięcy złotych.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KMP w Wałbrzychu

Powrót na górę strony